GüncelÖne ÇıkanlarUncategorized

Max, Harry Potter dizisini resmen duyurdu

Warner Bros. Discovery’den gelen açıklamaya göre Harry Potter dizisi için hazırlıklar başladı. Merakla beklenen dizi Max’te yayınlanacak.

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen bazı açıklamalar, HBO Max platformunun Harry Potter dizisi için çalışmaya başladığını gözler önüne sermişti. Şimdiye kadar bu konuda somut bir adım atılmamışken, nihayet serinin hayranlarını oldukça heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Warner Bros. Discovery, HBO Max ile Discovery+ platformlarının Max adlı yeni bir hizmet altında birleştirildiğini duyurduğu sunum etkinliğinde müjdeli haberi paylaştı.

J. K. Rowling tarafından kaleme alınan Harry Potter serisi, Warner Bros. Discovery’nin sunumu sırasında resmen açıklandı. Açıklanan bilgilere göre dizi, her sezon bir kitaptan uyarlanarak toplamda yedi sezona bölünecek. Öte yandan şirket bu projeyi “on yıllık bir dizi” olarak tanımlıyor. Dizide yer alacak oyuncuların da tamamen yeni isimlerden oluşacağının altı çizildi.

Harry Potter dizisi için hazırlıklar başladı

HBO & Max Content Başkanı ve CEO’su Casey Bloys söz konusu yeni proje ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “İzleyicilere Hogwarst’ı yepyeni bir şekilde keşfetme fırsatı vermekten heyecan duyuyoruz. Harry Potter kültürel bir fenomen haline geldi ve büyücü dünyası için bitmeyen bir istek ve sevgi var. Warner Bros. Television ve J. K. Rowling ile ortaklaşa hazırlanan yeni Max Original dizisi, hayranların beğeniyle takip ettiği ikonik serideki her kitabı derinlemesine bir biçimde inceleyecek. Umuyoruz ki yıllar boyunca keyif alacaklar.”

Paylaşılan bilgiler doğrultusunda Max, yapım aşamasında Bronte Film & TV ve Warner Bros. ile yakın bir şekilde çalışacak. Öte yandan yürütücü yapımcı koltuğunda dizisinin yaratıcısı J. K. Rowling ile birlikte Neil Blair ve Ruth Kenley-Letts gibi isimler boy gösterecek. David Heyman ile ise yönetici yapımcılık için görüşmelerde bulunulduğu ifade edildi.

Harry Potter dizisi ile hayranlarını oldukça heyecanlandıran J. K. Rowling ise projeyle ilgili şunları söyledi: “Max’in kitaplarımın bütünlüğünü koruma taahhüdü çok önemli. Ve yalnızca uzun metrajlı bir televizyon dizisinde görülebilecek bir derinlik ve ayrıntı düzeyi sağlayacak olan bu yeni uyarlamanın bir parçası olmayı dört gözle bekliyorum.”

Max şu anda Harry Potter dizisi ile ilgili çalışmalara süratle devam ediyor. Dizinin oyuncu kadrosu için görüşmelerin devam ettiği biliniyor. Ancak çekimlere ne zaman başlanacağı ve dizinin yayın tarihi şimdilik maalesef açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.