DijitalGüncelÖne Çıkanlar

Huawei FreeBuds 5 bugün Türkiye’de satışa çıktı

Geçtiğimiz haftalarda Çin pazarında tanıtılan Huawei FreeBuds 5 kablosuz kulaklık modeli bugün Türkiye’de resmen satışa sunuldu.

Çinli teknoloji devi Huawei bugün yeni kablosuz kulaklık modeli ile karşımıza çıktı. Geçtiğimiz haftalarda ilk olarak Çin’de raflara gelmeye başlayan Huawei FreeBuds 5 nihayet ülkemizde ön siparişe açılmış durumda. Heyecan verici bir tasarımla dikkatleri üzerinde toplayan model, henüz ilk günden ilgi odağı haline gelmeyi başardı.

FreeBuds 5 kablosuz kulaklık cihazı bugün Huawei’nin resmi internet sitesi üzerinden listelenmeye başladı. Küresel olarak beyaz seramik, buz grisi ve turuncu olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile duyurulan ürün, ülkemize yalnızca beyaz ve gri opsiyonlarıyla giriş yaptı.

Huawei FreeBuds 5’in Türkiye fiyatı 2 bin 999 TL olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, 300 TL tutarında sepet indirimi ve yine 300 TL’lik ekstra indirimle tüketicilerin dikkatini çekti. Öte yandan kulaklığın ayda 999,67 TL taksitle 3’e bölünebileceğinin altı çizildi. Çok yakında cihazın çeşitli perakende satış sitelerinde ve fiziksel mağazalarda da yer almaya başlayacağı öğrenildi.

Rakiplerine kıyasla son derece dikkat çekici bir tasarım içeren Huawei FreeBuds 5, damla şeklinde dizayn edilmiş gövdesi ve yarı kulak içi şekliyle beğeni topladı. 11 mm dinamik sürücülerle karşımıza çıkan modelde 16 Hz ila 40 kHz arasında frekans yanıtı sağlanıyor. Şirketten gelen bilgiler doğrultusunda, serinin bir önceki modeline göre düşük frekanslarda yüzde 30 oranında daha fazla hassasiyet elde ediliyor.

Huawei’nin yeni kablosuz kulaklığı LDAC codec bileşeni ile birlikte geliyor. Öte yandan cihazda Hi-Res Audio ve HWA Audio Wireless destekleri de yer alıyor. 990 Kbps’ye varan iletim hızı sunan cihazda uyumlu içeriklerde yüksek ses kalitesi vaat ediliyor. Öte taraftan ürün, kulak kanalının şekli, ses seviyeleri ve diğer çeşitli unsurlara göre otomatik ses ayarlamaları yeteneğini de bünyesinde taşıyarak iddiasını koruyor.

Huawei FreeBuds 5 modeli uyarlanabilir gürültü engelleme (ANC) teknolojisi sunuyor. Cihaz, yapay zeka teknolojilerinin de yardımı ile birlikte ortam koşullarını belirleyen üç dahili mikrofona ev sahipliği yapıyor. Ayrıca cihazın pil kapasitesi, beş saate kadar sürekli kullanım için destek sağlıyor. Şarj kutusunun yardımı ile ise 25 saate kadar kullanım performansı vaat ediliyor. Cihazın prizde beş dakika kaldıktan sonra fazladan iki saatlik bir kullanıma ulaşabileceği hızlı şarj desteğiyle de uyumlu çalıştığı ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.