GirişimGüncelYatırım

Goddess, 2 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Cinsiyet eşitliğine hizmet etmek adına kadınların güçlenmesini odaklanan yerli bir teknoloji girişimi olan Goddess, ilk yatırımını aldığını duyurdu. Goddess tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 2 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

2 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşen yatırım, Founder One’dan geldi. 2021 yılında Nil Keskin Keleş, Sarp Keskin ve Volkan Kırtok tarafından kurulan Goddess, temelinde bir FemTech olarak hizmet veriyor.

Goddess, kadınların gençlik, yetişkinlik ve olgunluk dönemi dahil içten dışa güçlenmelerini ve iyileşmelerini sağlamaya yönelik özgün içerikler, dönüşüm yolculukları ve teknolojiler geliştiriyor. Goddess’ın kullanıcılarına sundukları arasında ise özel meditasyon, yoga, nefes egzersizleri, fiziksel egzersizler, olumlamalar, videolar ve podcastler yer alıyor.

İlk yatırımlarını Türkiye’nin önde gelen kurumları ve vizyoner yatırımcıları tarafından kurulan, toplumsal fayda yaratmayı kendisine misyon edinmiş, yeni nesil etki fonu Founder One’dan almış olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Goddess kurucu ortağı ve CEO’su Nil Keskin Keleş, bu önemli finansman desteğini daha iyi bir teknoloji, daha zengin ve küresel içerikler ve daha mutlu kullanıcılar yaratmak için kullanacaklarını dile getirdi.

Founder One olarak Goddess’ın yatırımcısı olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Founder One yatırım komitesi üyesi ve genel müdürü Ali Şahin ise bundan sonraki süreçte de erken aşama etki girişimlerine yapacakları yatırımlarla can suyu olmaya devam edeceklerini paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.