GirişimGüncelÖne Çıkanlar

Fintech Devi Flutterwave 250 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Önde gelen finansal teknoloji şirketlerinden Flutterwave, D Serisi finansman turunda 250 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırımla beraber şirketin toplam değerlemesi 3 milyar doların üzerine çıktı ve şirket Afrika’nın en değerli girişimi haline geldi. Şirket 2021 Mart ayında gerçekleşen C Serisi finansman turunda 170 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştu.

Flutterwave, 2016 yılında bir grup eski bankacı, girişimci ve mühendis tarafından Afrika’da kurulmuştu. Şirket işletmeler için kolay ve güvenilir ödeme çözümleri sağlamayı hedefliyor. Şirketin vizyonu ise Afrikalıların kıtanın her yerinden tüm dünyaya kolayca ödeme yapabilecek küresel işletmeler kurabilmelerini kolaylaştırmak.

Şirketin son destekçileri arasında B Capital Group, Alta Park Capital, Whale Rock Capital, Lux Capital gibi şirketler bulunuyor. Bunların yanı sıra önceki finansman turlarına katılan Glynn Capital, Avenir Growth, Tiger Global, Green Visor Capital, Salesforce Ventures şirketleri bu turu da yakından takip ettiler. Şirket aldığı bu son yatırımı, mevcut pazarlarda müşteri kazanımını artırmaya ve M&A yoluyla büyümeyi hızlandırmaya yönelik alanlarda kullanacak. Şirket ayrıca ürün ve hizmetlerini geliştirmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.