GirişimGüncelMobilÖne Çıkanlar

BinBin Hollandalı Mikromobilite Girişimi GO Sharing’i Satın Aldı

6 ülke ve 22 şehirde scooter kiralama hizmeti veren Türkiye’nin öncü Mikromobilite şirketi BinBin, Hollanda merkezli mikromobilite girişimi GO Sharing’i satın aldı. Satın alımın finansal detayları şimdilik basınla paylaşılmasa da bu satın alımın ardından Türkiye’nin en büyük mikromobilite şirketi oldu.

LinkedIn üzerinden bir paylaşım gerçekleştiren BinBin kurucu ortağı ve CEO’su Kadir Abdik, “Ulaşımda geleceğin mikromobilite çözümlerinde olduğu inancıyla 2019 yılında başladığımız yolculukta çok kısa sürede büyük mesafe katettik. Halihazırda BinBin markası altında 5 ülkede 21 şehirde 3 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veriyoruz. Organik büyümemize, yeni ülkeleri ve yeni şehirleri ağımıza katarak devam etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” açıklamasında bulundu.Buna ek olarak BinBin’in ilerleyen dönemde Avrupa’da operasyonlarını sürdüren en büyük 5 şirketten biri olacağını da söyledi.

2019 yılında Hollanda’da kurulan Utrecht merkezli GO Sharing; Hollanda, Belçika, İtalya, Avusturya, Almanya ve ülkemizde e-moped ve e-bisikletler ile paylaşımlı mikromobilite hizmeti sunuyor. Kuruluşundan bu yana toplamda 72.1 milyon dolar yatırım alan girişim, sadece Hollanda içinde paylaşımlı elektrikli arabalar da sunuyor. Girişimin toplamda 15.000’i aşkın elektrikli aracı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.