GirişimGüncelÖne ÇıkanlarYatırım

finway, 9.2 milyon euro yatırım aldı

KOBİ’lerin finansal planlamalarını ve harcama yönetimlerini dijitalleştirmelerine yardımcı olan finway, düzenlenen Seri A turda 9.2 milyon euro yatırım aldı. Capital 49 tarafından yönetilen tura ForceOverMas, Paul Forster, btov Partners katıldı.

2020 yılında Csaba Krümmer, Jennifer Dussileck ve Philipp Rieger tarafından kurulan girişim, KOBİ’ler için finansal süreçlerde devrim yaratmayı hedefliyor. Amaç, finans ekiplerine işletmelerdeki rollerini geri kazanma ve modası geçmiş, karmaşık finansal yönetimle uğraşmak yerine stratejik büyümeye yeniden odaklanma yeteneği kazandırmak oluyor.

finway’in kurucu ortağı ve CEO’su Jennifer Dussileck, “B2B’de fintech’in potansiyelini gören hırslı, başarılı yatırımcıların desteği bizi heyecanlandırıyor. Devam eden ekonomik zorluklar nedeniyle maliyet kontrolü daha fazla öncelik haline geldiğinden, verimli ve otomatik harcama yönetimi ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı. Bu, finway’in her KOBİ’de verimli, sorunsuz ve sorunsuz finans süreçleri vizyonumuzla büyümeye ve ilerlemeye devam etme zamanıdır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.