GüncelÖne ÇıkanlarOyun

Ubisoft Siber Saldırıya Uğradı

Ubisoft gelen son haberlere göre bir siber saldırı altında. Şirketin Perşembe günü açıkladığı habere göre Ubisoft, geçen hafta bazı oyunları, sistemleri ve hizmetleri geçici olarak kesintiye uğratan bir “siber güvenlik olayı” yaşadı.

Ubisoft kimin sorumlu olduğunu söylemedi, ancak Cuma akşamı Nvidia’yı hacklediği iddia edilen grup oyunlarda kullanılan binlerce dolarlık kredi ele geçirdi.

Ubisoft, “şu anda bu olayın bir yan ürünü olarak herhangi bir oyuncunun kişisel bilgilerine erişildiğine veya ifşa edildiğine dair bir kanıt bulunmadığına” inandığını, oyunların ve hizmetlerin artık “normal şekilde çalıştığını” söyledi. Oyunculara dikkatli olmalarını söyleyen şirket ayrıca “şirket çapında bir şifre sıfırlama başlattı”.

Ubisoft sözcüsü Jessica Roache, şirketin paylaşacak ek bir detayı olmadığını söyledi.

Olayla ilgili haberler, son zamanlardaki yüksek profilli hack dalgasının ortasında geldi. Nvidia 1 Mart’ta saldırıya uğradığını doğruladı ve bilgisayar korsanlarının çalışanların kimlik bilgilerini ve özel bilgilerini sızdırdığını söyledi.

Samsung, 7 Mart’ta bilgisayar korsanlarının Galaxy cihazları için dahili şirket verilerini ve kaynak kodunu çaldığını söyledi. LAPSUS$ hack grubu bu iki ihlalin sorumluluğunu üstlendi.

Ama hepsi bu kadar olmayabilir. Cuma günü, LAPSUS$ tarafından yönetildiği iddia edilen bir Telegram kanalında grup, bu makaleye ve gülümseyen surat emojisine bir bağlantı yayınladı ve görünüşe göre Ubisoft olayının sorumluluğunu da üstlendi. Kanaldaki bir kullanıcıya yanıt olarak grup, Ubisoft’un müşteri bilgilerini hedef almadığını “doğruladı”.

Ubisoft, iddialarla ilgili yorum talebine henüz kapsamlı bir yanıt vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.