GüncelÖne ÇıkanlarOyun

Elden Ring Gündemden Düşmüyor

Elden Ring çıktığı günden itibaren oyun dünyasının gündeminden düşmüyor. Sahip olduğu özellikler ile oyun severlerden tam not alan oyun gelecek dönemde sektöre yön verecek gibi duruyor.

Japon video oyunu dergisi Famitsu, Elden Ring Yönetmeni Hidetaka Miyazaki ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, kendisine Elden Ring’in gelecekteki From Software oyunları üzerinde bir etkisi olup olmayacağını sordu. Miyazaki, geleceğin stüdyo için ne getireceğinden emin olamasa da, Elden Ring’in gelecekteki oyunlar üzerinde büyük olasılıkla bir etkisi olacağını belirtti.

Bununla birlikte GamesRadar+’ın aktardığı habere göre, oyun yönetmeni, Elden Ring’in son birkaç yılda From Software ekibinin büyümesi sayesinde hayata geçirilebildiğini ifade etti. Ayrıca Miyazaki, Elden Ring’in bir bütün olarak geliştirme ekibinin daha zorlu uğraşlarına öncülük etmesini umduğunu ve Elden Ring’in karmaşık doğası ve geniş dünyası göz önüne alındığında, bunun küçük bir başarı olmadığını söylüyor.

Bu arada çıkışının üzerinden henüz iki hafta geçmesine rağmen, Elden Ring, şimdiden pek çok rekor kırmayı başardı. From Software’in yeni oyunu, çıkış gününde Steam’de 690 binden fazla eş zamanlı oyuncuya ulaşarak Steam’de eş zamanlı olarak en çok oynanan oyunlar sıralamasında ikinci sıraya yerleşti.

Aynı zamanda oyunun İngiltere’deki satışları baz alınarak Elden Ring’in en hızlı satan souls tarzı oyunu olduğuna dair haberler paylaşıldı. Son olarak ise Elden Ring, piyasaya sürülmesinden sonraki ikinci hafta sonunda, 953.426 eş zamanlı oyuncuya ulaşarak Steam’in tüm zamanlarda en çok eş zamanlı oyuncuya ulaşan oyunlar sıralamasında altıncı sıraya yerleşti.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.