DijitalÖne Çıkanlar

Uber Erişim Engeli Öncesine Göre Yüzde 120 Büyüdü

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı’nın paylaştığı bilgilere göre 2021 yılında yaklaşık 25 bin taksi şoförü daha fazla kazanç elde etmek için Uber Taksi’yi kullandı ve kullanıcılar ise uygulamayı 9,2 milyon kez araç çağırmak için açtılar. 2019 yılına, yani erişim engeli öncesine göre yüzde 120’lik bir büyüme kaydedildi.

71 ülkede, günde 17 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan Uber, Türkiye’de aynı zamanda Shell ile bir iş birliği de yaptı. Uber Türkiye’de uygulamayı kullanan taksi şoförlerine özel akaryakıt desteğinde bulunma kararı aldı. Shell ile gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde Uber ile sık yolculuk yapan taksi şoförlerine haftada 200 TL’lik akaryakıt desteği sağlanacak. Neyran Bahardırlı, Uber olarak platformu kullanan sürücüler ve yolcular için yeni projeler geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Geçen yılın verilerine bakıldığında, 2021 yılında Uber Taksi uygulamasıyla yapılan en uzun taksi seyahati yaklaşık 530 km sürerken; bir kullanıcı yıl boyunca uygulama ile 500’den fazla yolculuk gerçekleştirdi ve bir taksi şoförü 2021 yılı boyunca uygulama üzerinden 3 binden fazla yolcu taşıdı..

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.