DijitalÖne ÇıkanlarYatırım

Epic Games Metaverse İçin 2 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Epic Games, geliştirmekte olduğu metaverse için SONY ve KIRKBI’den toplam 2 milyar dolar yatırım aldığını açıkladı. Sony’nin daha önce de Epic Games’e yatırım yaptığı biliniyor. KIRKBI ise Lego’nun kurucusu Kirk Kristiansen’in ailesi tarafından yönetilen bir yatırım şirketi. Epic Games, Lego ile birlikte bir metaverse kurmak için iş birliğine gideceğini yakın zamanda açıklamıştı. KIRKBI’nin ve Sony’nin bu yatırım turunda 1’er milyar dolar yatırım yaptıkları açıklandı.

Epic Games, sahibi olduğu Fortnite ve Unreal Engine adlı oyun motoru dolayısıyla metaverse konusunda en sıkı takip edilen şirketlerden biri konumunda.

Epic CEOsu Tim Sweeney yaptığı açıklamada, “Bu yatırım, meta veri tabanı oluşturma ve oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği ve içerik oluşturucuların bir topluluk oluşturup gelişebileceği alanlar yaratma çalışmalarımızı hızlandıracak.” dedi.

Epic Games, aldığı bu yatırımla, çocuklara yönelik uygun bir metaverse geliştirmek üzere çalışmalarını hızlandırmış oldu.

Fortnite oyunuyla popüler olan oyun dünyasının önde gelen firmalarından Epic Games, Mark Rein ve Tim Sweeney tarafından ABD’de kuruldu.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.