DijitalGüncelÖne Çıkanlar

Turkcell Metaverse Evrenine Giriyor

Daha önce Paycell üzerinden kripto para alım satımını test eden Turkcell şimdi de metaverse evrenine adım atmak için ilk hamleyi yaptı. Turkcell, metaverse üzerinde sanal mağaza açarak burada ürün satışı yapmayı planlıyor. Ayrıca müşteriler Turkcell servislerini dijital ortamda test edebilecek.

Kullanıcılar kendi oluşturdukları avatarlarıyla mağaza açılışına katılacak. İlerleyen süreçte insan kaynaklarının iş ilanları, işe alım ve oryantasyon süreçlerinin de metaverse üzerinde yürütülmesi planlanıyor.

Metaverse için altyapı ve süreç aşamaların başladığını duyuran Turkcell’in hangi metaverse teknolojisini kullanacağı henüz belli değil.

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Türkiye’de ilklerin öncüsü Turkcell olarak, mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda yenilikçi bakış açımızla Metaverse’de de yer alacağız. Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak, burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kulandı.

Turkcell’in bu hamlesi sonrası benzer kararları çok yakın zamanda rakip telekomünikasyon şirketlerinden de duyabiliriz. Metaverse evreni büyük şirketler tarafından şimdilik bir pazarlama ve reklam aracı olarak görülse de ilerleyen süreçte çok farklı çalışmalar görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.