GüncelMobilÖne Çıkanlar

Instagram Türkçe Altyazı Özelliğini Getirdi

instagram

Instagram her gün yeni bir güncelleme ile gündeme gelmeye devam ediyor. Kullanıcı deneyimi maksimize etmek için çalışmalarını sürdüren Instagram, yeni bir özelliği daha basın duyurusu ile kullanıcılarına duyurdu.

Sosyal medyanın gücü sayesinde herkesin birbiri ile inanılmaz hızla iletişime geçtiği günümüzde, sosyal medya platformları dezavantajlı kesimlere yönelik ar-ge çalışmaları yapmayı da ihtimal etmiyor. Video ve fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram da bu yönde bir yenilik getirdi. Instagram yaptığı basın açıklamasında, akış videolarına Türkçe altyazı özelliği geldiğini dile getirdi.

Instagram yapay zeka destekli bu özelliği başlangıçta İngilizce dili için test edilmişti. Şimdi Türkçe kullanıma da açılacak özellik, başta işitme engeli bulunan kullanıcıların kullanım deneyimini arttırmayı hedeflemekte. Aynı zamanda kamuya açık alanlarda da Instagram video izleme özelliklerini sesli bir şekilde kullanamayan kullanıcılar da Instagram ‘ın hedef kitlesinde. Bu sayede Instagram kullanıcıların vakit sürelerini arttırmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.