MobilÖne ÇıkanlarOyun

Yerli Oyun Geliştirici Alictus SciPlay Tarafından Satın Alınıyor

Alictus

Mobil ve web platformlarında dijital oyunların önde gelen geliştiricisi ve yayıncısı SciPlay, bugün yerli oyun geliştirici Alictus ‘u satın aldığını duyurdu. SciPlay, finansmana tabi olmayan bir nakit ödemeyle Alictus ‘un %80’ini 100 milyon dolara satın alıyor. Önümüzdeki beş yıl içinde SciPlay, Alictus ‘un kalan %20’sini, belirli gelir ve karlılık hedeflerine dayalı değerlemelerle toplamda 0 ila 200 milyon dolar arasında değişen eşit taksitlerle alacak.

2013 yılında kurulan ve merkezi Ankara, Türkiye’de bulunan Alictus, sofistike bir uygulama içi reklamcılık iş modeline sahip. Alictus, yüksek bir oyun başarı oranı sağlamak için veriye dayalı bir yaklaşıma sahip ve yaratıcı yetenekleri birleştiren son derece disiplinli ve verimli bir oyun geliştirme sürecine sahip oyun geliştiricilerinden. 2019’dan bu yana Alictus, toplamda 300 milyondan fazla indirilen en üst sıradaki oyunlardan oluşan bir portföy geliştirdi ve yayınladı. Candy Challenge 3D™, Rob Master 3D™, Deep Clean Inc.™, Oh God!™, Money Buster!™ ve Collect Cubes™ dahil Alictus’un birçok oyunu iOS ABD App Store’da Ücretsiz Oyun kategorisinde birinciliği elde etti.

SciPlay CEO’su Josh Wilson, “Günlük alanda genişlememizi sürdürmekten ve etkileyici, benzersiz bir kültüre ve listelerde en üst sıralarda yer alan oyunlar sunma konusunda olağanüstü bir geçmişe sahip Alictus gibi kendini kanıtlamış bir liderle ortak olmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.