GüncelMobilÖne Çıkanlar

Henüz açılmamış iPhone 1 63 bin dolara satıldı

Kutusu açılmamış 1. nesil iPhone modeli, açık artırmaya çıktı ve ilk sahibine 63 bin doların üzerinde para kazandırdı.

nesil iPhone, 2007 yılında Apple kurucusu Steve Jobs tarafından hazırlanan etkileyici bir sunumla birlikte piyasaya çıktı. Kısa süre içinde tüm dünyada büyük bir ilgi gören cihaz, akıllı telefon pazarının geleceğini etkiledi. Kendinden sonra gelen pek çok modele ilham kaynağı olan telefon, elbette ki günümüzde zayıf özellikleri nedeniyle artık oldukça zayıf kalıyor.

1. nesil iPhone modeli rekor fiyattan alıcı buldu

Fabrika ambalajı hiç açılmamış olan 1. nesil iPhone modeli, açık artırmada 63 bin 356 dolar karşılığında satıldı. LCG Auctions tarafından organize edilen açık artırma, 2 bin 500 dolardan başladı ve toplamda 27 teklif alındı. Referans olarak, istenen fiyat 50 bin dolar civarındaydı. 8 GB RAM kapasitesine sahip cihazın 29 Haziran 2007 yılında gerçekleştirilen lansmanda duyurulan orijinal fiyatı ise 599 dolar olarak biliniyordu. Gerçekleştirilen bu satışla birlikte Karen Green, iPhone 14 Pro’nun yaklaşık 63 katı fiyatına elindeki nostaljik telefonu satmayı başardı.

Karen Green, bu ayın başlarında Business Insider ile yaptığı bir röportajda, iPhone’ları kilitli kuttukları için ABD’li telefon operatörlerine teşekkür etmesi gerektiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.