GirişimGüncelÖne Çıkanlar

100 Bin İstihdam İçin Yenibiriş Afet Bölgesinde Sahaya İniyor!

Ülkemizin 11 ilinde yaşanan felaketin ardından bölgenin yeniden ayağa kalkması ve yaralarımızın sarılması için uzun soluklu bir iyileşme sürecine giriyoruz. Yenibiriş, bu iyileşme sürecinde bölgedeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını belirlemek ve iş bulabilmelerine yardımcı olabilmek için geçici yerleşim birimlerinde Yenibiriş İstihdam Merkezleri kuruyor.

2000 yılından bu yana iş arayanlar ile işverenleri bir araya getiren Yenibiris.com, yaşadığımız bu zor dönemlerde birebir temasın önemini bilerek bölgede bulunanlar için 100 bin istihdam hedefi ile çalışmalarını hızlandırdı.

İlk Nokta Gaziantep`te!

Yenibiriş İstihdam Merkezlerinin ilki mobil ofis olarak Gaziantep Nurdağı’nda çalışmalarına başlıyor. 21 Şubat itibariyle faaliyetlerine başlayacak mobil merkezde Yenibiriş işe alım uzmanları ve gönüllülerden oluşan bir ekip hazır bulunacak. Bölgede bulunan depremzede vatandaşların merkeze gelerek özgeçmiş oluşturma konusunda destek alması mümkün olacak.

Gaziantep Nurdağı`ndaki mobil istihdam merkezi açılışından sonra Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya ile devam edecek Yenibiriş İstihdam Merkezleri bölgede bulunan vatandaşlarımızın iş ihtiyaçlarını anlaşmalı kurum ve kuruluşlar ile paylaşarak hızlı bir şekilde sonuçlandırmayı hedefliyor.

Hedef 100 Bin İstihdam

100 Bin İstihdam hedefi ile başlayan çalışmalarında Yenibiriş, istihdam desteği verebilecek tüm firmalara iş birliği çağrısında bulunuyor.

Bölgenin yeniden ayağa kalkması sırasında faaliyet gösterecek Türkiye`nin önde gelen inşaat firmaları ile temasa geçen Yenibiriş, firmaların tüm istihdam ihtiyaçlarını bölge halkı ile buluşturacak.  

11 ilde yaşayan ve okuyan öğrenciler ise, Türk Hava Yolları`nın 20 Şubat`ta Yenibiriş.com`da yayınladığı Take Off 101 – Anadolu ilanına başvurarak kariyerleri için değerli bir adım atabilecekler. İlana başvuru yapmak isteyen ve halen bölgede bulunan öğrencilerin başvuru süreçleri de Yenibiriş İstihdam Merkezleri üzerinden yapılabilecek.

“İlk Adım Bizden”

Planlanan çalışmalarıyla ilgili Yenibiriş.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özmen şunları söyledi: “6 Şubat itibariyle yaşadığımız acının tarifi çok zor. Yenibiriş olarak afetin ilk gününden itibaren verebileceğimiz destekler üzerinde çalışıyoruz. Ana faaliyet konumuz olan istihdam desteği, özellikle uzun soluklu iyileşme çalışmalarının odağında yer alıyor. Bizler de bu süreçte bölgede kalan, bölgeden göç eden vatandaşlarımıza istihdam kapılarının açılması için kollarımızı sıvadık. İlk adımı biz atarak örnek olabilmek adına uzaktan çalışılabilecek ekiplerimizden Tele-Satış Uzmanlığı için 11 ilimize özel bir ilan yayınladık. Bunun dışında Teknoloji departmanımızda part-time çalışabilecek, yazılımla ilgilenen ve afetten etkilenmiş öğrencilerimize kapımızı açtık. Bu pozisyonda başlayacak öğrencilerimize İstanbul`da konaklama imkânı da sunacağız.

Bu ilk adımın ardından, birebir temas ve yerinde gözlemin en önemlisi olduğunun bilincinde olarak sahaya inmeye karar verdik. İlkini Nurdağı`nda açtığımız Yenibiriş İstihdam Merkezlerimizi diğer illerimizde de yaygınlaştırarak bölgedeki vatandaşlarımızın sürekli yanında olmaya ve istihdam konusunda destek vermeye devam edeceğiz. Bu süreçte THY ve destek vermeye açık tüm firmalar ile yaptığımız iş birlikleriyle, firmalarımızla sinerji oluşturup 100 bin istihdama ulaşmak ve bu zorlu günlerde bir nebze fayda sağlayabilmek en önemli hedefimiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.