GüncelÖne ÇıkanlarOyun

Yılın Oyunu: Elden Ring

Elden Rign ile FromSoftware, Dark Souls’u açık dünyaya uyarladı ve sonuç bir zafer.

FromSoftware, aslında 13 yıldır aynı oyunu yapıyor. Bir dizi üçüncü şahıs fantezi rol yapma oyunu olan Soulsbourne serisini oluşturan altı oyun. Tüm bu serinin birikiminin sonucu ise dün piyasaya çıkan Elden Ring.

Elden Ring, uzun süredir hayranlarını heyecanlandıracak ve yeni oyuncuları dönüştürecek şekilde seleflerinin güçlü yanlarının geliştirilmiş bir versiyonu. Elden Ring, ilk denemede yapılacak bir oyun değildi. Stüdyonun üzerinde çalıştığı her şeyin doruk noktası, şimdiye kadar yaptıkları en iyi oyun ve bence tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olmaya aday. Ki Elden Ring şimdiden, medyada bu şekilde anılmaya başladı.

Elden Ring oyununun açılışında seri geleneğine uygun olarak korkunç görünümlü bir karakter yaratıyorsunuz ve yol boyunca kılıç oyunu, kalkan engelleme ve sihir öğrenerek küçük bir mağaradan kaçıyorsunuz. Yeşil tepelerin ve altın ağaçların muhteşem manzarasına doğru eğilen maskeli bir adam, sizi “maidenless” yani oyuna uygun çevirirsek “yol göstericisi, ustası olmayan biri” olmakla suçluyor ve “git ve bir hendekte öl” diye çıkışıyor. Ormana doğru taş basamaklardan inerken, at sırtında 8 metrelik altın bir şövalye sizi hemen vahşileştiriyor.

Eşsiz tasarımlara sahip Elden Ring ile Avrupa ortaçağı mimarisi ve Japon folklorunun bir karışımı olan harika fantastik bir dünyaya yolculuğunuz başıyor. Oynamış olanların yorumlarını merakla bekliyorum. Elden Ring sizin de beklentilerinizi karşılayacak mı ve en önemlisi siz de henüz 2022’nin başında çıkmış bu oyuna yılın oyunu diyebilecek misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.