GüncelÖne ÇıkanlarOyun

Yeni Call of Duty Oyunu Ertelenebilir

Activison Blizzard 2005 yılından beri Call of Duty serisi için her sene yeni bir oyun geleneğini devam ettiriyordu. Ancak gelen haberlere göre bu gelenek gelecek yıl bozulacak. Serinin yapımcısı Activision Blizzard’dan gelen söylentilere göre şirket 2023 yılında çıkması beklenen yeni oyunu gelecek yıla erteleyecek.

Son çıkan oyun Call of Duty: Vanguard’ın beklentileri tam anlamıyla karşılamadığını düşünen şirket, Modern Warfare temalı çıkması beklenen yeni oyunla ilgili daha özel işler yapmak amacıyla bu kararı aldığı düşünülüyor. Şirket Warzone ile birlikte çevrimiçi oyuncular arasında popülerliğini korusa da hikaye bazlı oyunlarında bir performans düşüşü olduğu uzun süredir oyun dünyasında konuşuluyor.

Diğer büyük oyun serilerini düşündüğümüzde büyük çaplı oyunların çoğunun ortalama 3 ile 4 yıl arasında yeni versiyonunun geldiğini görüyoruz. Çalışan sayısı ve bütçe bakımından sayılı oyun şirketlerinden olan Activision Blizzard sorunun kaynağını bulmak ve çözmek için yeni yollar denemeye devam edecek gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.