DijitalÖne Çıkanlar

WhatApp’ta Belirli Kişilere Son Görülme Kapatılabilecek

Herkesin bildiği gibi WhatsApp, “son görülme” adlı bir özelliğe sahip. Bu özellik, kişilerin uygulamayı açtıkları zaman çevrimiçi olduklarını, uygulamayı kapattıklarında ise uygulamayı en son ne zaman görüntülediklerini diğer kullanıcılara bildirmelerini sağlıyor. Kullanıcıların, bu özelliği, gönderdikleri mesajların gönderdikleri kişiye ulaşıp ulaşmadığını gösteren iki tik ya da gönderdikleri kişi tarafından görüntülendiğini gösteren iki mavi tik bildirimi almadıklarında kullandıkları biliniyor. Kişiler, gönderdikleri mesajla ilgili iki tik ya da iki mavi tik almadıklarında mesaj gönderdikleri kişilerin mesaj gönderiminden sonra uygulamaya giriş yapıp yapmadıklarını kontrol edebiliyorlar.

Öte yandan, “son görülme” özelliğini kapatmak mümkün. Çevrimiçi olduklarını ve uygulamaya en son ne zaman giriş yaptıklarını paylaşmak istemeyen kullanıcılar, “son görülme” özelliğini kapatabiliyorlar. Fakat bu işlem belirli kullanıcılar için ayarlanamıyor, zira “son görülme” özelliği herkes için açık, sadece ekli kişiler için açık ya da herkes için kapalı şeklinde ayarlanabiliyor.

WhatsApp’a dair bilgi paylaşan WABetaInfo adlı siteye göre, “son görülme” özelliği değişmek üzere. Zira WhatsApp, bu özelliğe getirebileceği yeni bir seçeneği test ediyor. Bu seçenek, bir kişinin son görülme bilgisini kayıtlı diğer kullanıcılar ile paylaşmasına izin verirken, bu bilgi istenen kişilerden saklanabilecek.

An itibarıyla hem iOS hem de Android için test edilen bu seçeneğin WhatsApp’a ne zaman ekleneceği ise bilinmiyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.