DijitalGirişimGüncelÖne Çıkanlar

Teknofest “Çip Tasarım” Yarışması

Her yıl düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük gençlik ve teknoloji festivallerinden biri olan Teknofest, Teknofest Trabzon kapsamında yeni bir yarışma yapacağını duyurdu.

Teknoloji yarışmalarında her sene yenilik yapan Teknofest, şimdi de “Çip Tasarım” yarışması ile gündeme geldi. Bu sene Trabzon’da düzenlenecek olan Teknofest kapsamında çip tasarım yarışması da rekabeti kızıştıracak. Yapılan açıklama ile yarışmanın amacının öğrencilerin mikro-elektronik teknolojilerine ilgilerini arttırarak bu alandaki kabiliyetlerini geliştirmek olduğu belirtildi.

Yarışma iki kategori altında düzenlenecek. Bunlar: Sayısal Tasarım Kategorisi ve Analog Tasarım Kategorisi. Yarışmaya Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri bireysel veya takım olarak katılabilir. Takımlar ise en fazla 4 kişi olabilecek.

Teknofest düzenlediği Çip Tasarım yarışmasının ödüllerini ise web sitesinden duyurdu. Her iki kategoride de birincilere 40.000 TL, ikincilere 30.000 TL, üçüncülere ise 20.000 TL para ödülü verilecek.

Teknofest Çip Tasarım Yarışması’na son başvuru tarihi 14 Mart olarak belirlendi. Daha detaylı bilgi ve başvuru için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

https://teknofest.org/tr/competitions/competition/121

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.