DijitalGüncel

Meta Realty Jobs 3 Milyar Dolar Daha Zarar Etti

Rapora göre, şirketin Reality Labs departmanı 2.96 milyar dolar daha zarar etti. 9 Mayıs’ta ilk fiziksel mağazasını açmayı planlayan Meta, piyasaya süreceği yeni sanal gerçeklik (VR) başlıklarıyla bu durumu değiştirmeyi hedefliyor. 

9 Mayıs’ta ilk fiziksel mağazasını açmayı planlayan Meta, piyasaya süreceği “Project Cambria” kod adlı yeni sanal gerçeklik (VR) başlıklarıyla bu durumu değiştirmeyi hedefliyor. 

Zuckerberg, yeni Premium başlığın, kullancıların çalışma süreçlerine destek olacağını belirterek, laptopların yerini almayı planladığını vurguladı.  2021’in dördüncü çeyrek raporuna kıyasla Meta, 2022’nin ilk çeyreğinde Günlük Aktif Kullanıcı sayısını 1.92 milyardan 1.96 milyara çıkardı. 

Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger’dan oluşan Meta uygulama ailesinin Günlük Aktif Kullanıcısı ise yıldan yılda yüzde 6 büyüme ile 2.87 milyara yükseldi.

Uygulama ailesinde öne çıkan verilerden biri de kullanıcıların Instagram kullanıcılarının vaktinin yüzde 20’sini Reels‘te geçirmesi oldu. Zuckerberg, yaptığı açıklamada kısa video formatı için geliştirdikleri öneri algoritması ve keşif motorunun kullanıcılara en ilgi çekici içerikleri gösterdiğini belirtti.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.