GirişimGüncel

Linktree 1.3 Milyar Dolar Değerleme Aldı

Instagram, TikTok ve Twitter, biyografinizde yalnızca bir web sitesine bağlantı vermenize izin verdiği için, bir dizi yeni girişimin ortaya çıkacağını kim düşünebilirdi? Görünüşe göre, Linktree kurucu ortağı ve CEO’su Alex Zaccaria yaptı.

“2016 yılında, sosyal medyayı tüm farklı gelir akışlarına bağlamanın daha iyi bir yoluna ihtiyaç duyan müzisyenler ve sanatçılar için bu sorunu çözmek için gerçekten net bir kullanım örneğiyle başladık ve onların ilerlemeye yardımcı olmak için bu deneyimi gerçekten birleştirmemiz gerekiyordu; para kazanma.” dedi Zaccaria. “Var olan [Linktree] gibi başka bir şey yoktu. Bu kategoriyi oluşturduk.”

Geçen bir buçuk yılda, Linktree iki finansman turunda toplam 55.7 milyon dolar topladı. Bugün, Avustralya merkezli şirket, AirTree Ventures, Insight Partners ve Greenoaks’ın katılımıyla Index Ventures ve Coatue Management liderliğindeki 110 milyon dolarlık tüm sermaye turunu duyurdu. Bu, Linktree ‘nin değerlerini 1.3 milyar dolarlık bir artışla artırıyor. Bu, aslında hafif bir mini web sitesi oluşturucusu için çok fazla.

Bu araçlar en çok etkileyiciler veya markalar için kullanışlıdır. Linktree, Selena Gomez, TikTok ve Major League Baseball gibi müşterilere sahip olmakla övünüyor , ancak sıradan sosyal medya kullanıcıları bile Linktree’yi kullanıyorlar. Bazı insanlar bu platformu, önemsedikleri amaçları desteklemek için kaynakları listelemek veya sadece arkadaşlarını diğer profillerine yönlendirmek için kullanıyor.

Zaccaria, “Şu anda günde 40.000’e yakın kayıtla 24 milyondan fazla kullanıcıyız” dedi. Daha geçen yıl Linktree’nin 12 milyon küresel kullanıcısı olduğunu söyledi ve sağlanan rakamlara göre Linktree’nin Mart 2021’den bu yana iki katına çıktığını belirtti.

“Linktree kesinlikle bir hiper büyüme aşamasında ve bu yatırımlar gerçekten ekibi büyütmeye odaklanıyor. Mart 2020’de yedi kişiydik, şu anda dünya çapında 230’dan fazla kişiyiz ve bu yıl Amerika Birleşik Devletleri ile Avustralya arasında 200 ila 300 rol daha almayı bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.