GüncelOyun

Harry Potter dünyasında geçen Quidditch Champions oyunu geliyor

Warner Bros. Games bugün müjdeli bir haber ile hayranlarının karşısına çıktı. Şirket, Harry Potter dünyasında geçecek olan Quidditch Champions oyunu için kolları sıvadı. Merakla beklenen oyunun ilk duyurusunu gerçekleştiren ekip, başlangıç aşamasında 21-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan oyun testi için kayıt açılışını da duyurdu. Deneme davetiyle ilgilenen oyuncular artık doğrudan oyunun resmi internet sitesi aracılığıyla kayıt işlemlerini kolay bir şekilde yapılabilir.

Harry Potter: Quidditch Champions şimdiden unutulmaz kitap ve film serisinin hayranlarını oldukça heyecanlandırmayı başardı. Esas itibariyle serinin hayranları, Quidditch temalı bir oyunun Hogwarts Legacy için bir DLC paketi olarak getirileceğini tahmin ediyordu. Fakat Warner Bros. Games hayranlarını ters köşeye yatırarak herkesi şaşırtmayı başardı.

Çok oyunculu Harry Potter: Quidditch Champions yakında çıkacak

J.K. Rowling tarafından yaratılan ve Harry Potter serisinde sıkça ismi geçen bir spor dalı olan Quidditch, sihirli uçan süpürgeler ile oynanır ve sıralanmış iki takım arasında gerçekleşir. Oyuncular farklı pozisyon ve rollerde yer alırken; amaçları ise altın renkli bir top olan Golden Snitch’i yakalamaktır. Küçük boyutu ve hızı sebebiyle bu topu yakalamak oldukça zordur. Oyunun genel anlamda en heyecanlı kısmı da budur. Hogwarts evreninin vazgeçilmez bir parçası olarak bilinen Quidditch, dünya genelinde serinin hayranları tarafından gerçek hayatta da oynanmaktadır.

Harry Potter: Quidditch Champions oyunu büyücü evreninin bir parçası olarak karşımıza çıkacak ve Unbroken Studios tarafından geliştirilecek. Henüz resmi olarak onaylanmasa da oyunun PC ve konsollara da geleceği, aynı zamanda rekabetçi bir deneyime sahip olması için çok oyunculu çevrimiçi bir yapıya sahip olacağı söyleniyor. Öte yandan oyun, yakın zaman önce piyasaya çıkan Hogwarts Legacy’de olduğu gibi, Portkey Games etiketi altında piyasaya sürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.