GirişimGüncelÖne Çıkanlar

FinTech Girişimi PayMongo 31 Milyon Dolar Yatırım Aldı

PayMongo, dün bölgesel genişlemeyi göz önünde bulundurarak B Serisi finansmanda 31 milyon dolar artırdığını duyurdu. Yatırımcılar arasında Justin Mateen’in JAM Fonu, ICCP-SBI Girişim Ortakları ve Lisa Gokongwei’nin Kaya Kurucuları ile geri dönen yatırımcılar Global Founders Capital ve SOMA Capital yer alıyor. Yatırımcılar arasında Qonta, Viva Wallet, Billie ve Scalable gibi Avrupalı ​​fintech’lerin kurucularının da olduğu söyleniyor.

Bu yatırımla beraber, PayMongo ‘nun toplam finansmanı 46 milyon doların biraz altına ulaşmış durumda. Son finansmanı, 2020’de açıklayan PayMongo, Stripe önderliğinde çıktığı yatırım turundan 12 milyon dolar yatırımla geri dönmüştü.

Her büyüklükteki işletmeyle çalışan PayMongo, özellikle KOBİ’lere hizmet veriyor. PayMongo, KOBİ’lerin kredi kartları, çevrimiçi cüzdanlar ve tezgah üstü POS cihazları dahil olmak üzere farklı ödeme biçimlerini kabul etmelerini sağlıyor. Yeni fon, PayMongo ‘nun mevcut ödeme altyapısını daha da geliştirmek ve ödemeler, sermaye kredileri, BNPL(Şimdi al sonra öde), abonelikler ve tekrarlayan ödemeler dahil olmak üzere daha fazla finansal hizmet eklemek için kullanılacak.

PayMongo yatırımın bir kısmı ile daha fazla finansal hizmet işletmesine izin verecek yeni lisanslar almayı hedefliyor. Bunun yanında girişim, bölgesel genişlemeyi de hedefleri arasında olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.