GirişimGüncelOyunYatırım

Entertech İstanbul Teknokent’ten oyun girişimleri için kuluçka merkezi: Gamenter

Entertech İstanbul Teknokent oyun kümelenmesi Gamenter, geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlik ile kapılarını Türkiye girişim ekosistemine açtı. Gamenter, oyun girişimlerinin çeşitlilik ile beslendiği ve beraberce büyüdüğü bir yaşam alanı oluşturmayı hedefliyor. Bünyesinde oyun geliştiricileri ile birlikte oyuna yardımcı teknolojiler üreten girişimleri de barındırıyor.

Gamenter açılış etkinliği, İstanbul Teknokent Genel Müdürü Dr. Muhammed Kasapoğlu’nun konuşmaları ile başladı. Sayın Kasapoğlu konuşmasında Global ve Türkiye oyun ekosisteminden örnekler vererek “Gamenter’ın bir oyun girişiminin ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara erişim sağlayan dinamik bir yapı olacağını” vurguladı.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) Genel Sekreteri Doç. Dr. Emek Barış Kepenek, keynote konuşmasında Türkiye oyun ekosisteminde kümelenmelerin ve Gamenter benzeri yapıların önemine dikkat çekti.

2020 yılından beri Entertech bünyesinde faaliyet gösteren Roko Game kurucusu Sebahattin Akay, oyun girişimleri için bir kümelenme içinde bulunmanın önemini ve Gamenter ile elde edecekleri avantajları kendi hikayesine ve yaşadığı zorluklara değinerek aktardı.

Konuşmasının sonunda Roko Game olarak Gamenter girişimlerine tecrübe aktarımı konusunda her zaman destek olacaklarını ifade etti. Konuşmalar sonrasında, Gamenter girişimlerinden Team V Games, Frosy Games, Visio-XR, Pax Animi Games ve Beşinci Kural sunumlarını gerçekleştirdi. Sunumlar, Boğaziçi Ventures ve Ludus VC’nin de bulunduğu katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Atmosferi ve grafiti eserleri ile dikkat çeken Gamenter ofisi, kurdele kesimi ile açıldı. Gamenter bundan sonra yurtdışı hızlandırıcı, ön kuluçka ve oyun ekosistemine katkı sunacak önemli etkinlikler ile büyümeye ve adından söz ettirmeye devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.