GüncelOyun

EA Sports FC: FIFA’nın yerini alacak oyunun logosu açıklandı

FIFA ve Electronic Arts (EA) birlikte uzun süredir devam eden bir ortaklık içerisindeydi. Fakat ne yazık ki iki şirketin iş birlikleri bu yıl sona erecek. FIFA’nın resmi video oyunu lisansını şimdiye kadar elinde bulunduran; FIFA’nın lisanslı kulüpleri, oyuncuları, stadyumları ve diğer özelliklerini kullanarak FIFA serisini geliştiren şirket, dünya çapında futbol hayranları tarafından büyük bir popülarite elde etmeyi başardı. Şu ana dek her yıl düzenli olarak güncellenip yenilenen oyun serisi, FIFA 23 ile birlikte sona eriyor. FIFA ile yollarını ayıran ünlü oyun stüdyosu, EA Sports FC adlı yeni oyunuyla hayranları karşısına çıkacak.

Electronic Arts, geçen yıl markanın FIFA ile olan lisans anlaşmasının sona ermesi ile birlikte klasik FIFA’nın yerini alacak olan yeni futbol oyunu serisi EA Sports FC’yi duyurdu. Oyunun ilk sürümüne ilişkin önemli ayrıntılar paylaşıldı. Aynı zamanda merakla beklenen oyunun resmi logosu da paylaşıldı. İşte detaylar…

Ünlü oyun devi Electronic Arts, “FC” harflerinin vurgulandığı üçgen bir deseni izleyen oyunun logosunu resmi olarak yayınladı. Şirket aynı zamanda oyuncuların “futbolun yeni çağını” gelişmiş bir deneyim ile yaşayacaklarını ifade etti. Yayıncıdan gelen bilgilere göre yeni marka kimliği, önümüzdeki günlerde Premier Lig, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1, WSL, NWSL, CONMEBOL ve daha fazlası da dahil olmak üzere dünyanın en büyük liglerinde 100’den fazla maçta görünecek.

Yeni marka kimliği, video oyun endüstrisindeki en önemli markalardan birini yaratan ve günümüzdeki en değerli futbol oyunu olan FIFA ile otuz yıllık ortaklığın sona ermesiyle beraber doğdu. Her yıl neredeyse istisnasız bir şekilde yılın en çok satan oyunları arasında kabul edilen FIFA serisinin yerine geçecek EA Sports FC, 19 bin tam lisanslı futbolcu, 700 futbol takımı ve 30 lig ile karşımıza çıkacak. Electronic Arts, yeni oyunun kullanım hakları açısından FIFA 23’ün gerisinde kalmayacağını açıkladı.

EA Sports FC Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Nick Wlodyka yeni oyunla ilgili olarak şunları söyledi: “EA Sports FC hikayesi burada başlıyor. Küresel futbol topluluğunu birleştiren deneyimler yaratarak 30 yıllık liderlik ve tarih üzerine inşa ediyoruz ve onları taraftarların öncelikli olduğu bir geleceğe taşımaya devam ediyoruz.”

EA Sports FC’nin çıkış tarihi henüz ne yazık ki açıklanmadı. Ancak yayıncı şirket, Temmuz ayında oyunla alakalı daha fazla gelişme yaşanacağını ifade ediyor. Muhtemelen oyun sonbahardan önce piyasaya çıkmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.