GüncelÖne ÇıkanlarOyunYatırım

Dream Games, Londra’da ilk ofisini açtı

Türkiye’nin en hızlı “unicorn”u Dream Games, global büyüme hedefleri kapsamında Londra’da bir ofis açtığını duyurdu. Londra Ofisi, şirketin uluslararası büyüme stratejilerinden sorumlu olurken, İstanbul Ofisi, şirketin genel merkezi olmaya devam edecek.

İstanbul’da 3 yıl önce kurulan ve kısa zamanda 2.75 milyar dolar değerlemeye ulaşarak, Türkiye’nin en hızlı unicorn’u olan Dream Games, küresel operasyonlarını Londra’da açtığı yeni ofisiyle büyütüyor. ABD ve İngiltere’de en çok hasılat yapan 3 mobil oyundan biri olan Royal Match’i geliştiren şirket, Londra ofisinin kendileri için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu duyurdu.

İstanbul, Dream Games’in merkezi olmaya devam ederken, Londra Ofisi, şirketin uluslararası büyüme stratejilerinden sorumlu olacak. Şirket, uluslararası alanda büyümek amacıyla sektörün dünyaca ünlü iki ismini de yönetici kadrosuna kattı. Mobil oyun şirketi King’in eski pazarlama yöneticisi Richard Hocking Dream Games’in yeni Chief Marketing Officer’ı olurken, daha önce Google ve King’de insan kaynakları yöneticiliği görevleri üstlenen Anju Sethi de Chief People Officer görevine getirildi.

Royal Match’in kalitesini ilk günden beri yakından takip ettiğini ve şirketin puzzle oyun alanına büyük bir değişim getirdiğini söyleyen Richard Hocking, “Dream Games’in bir üyesi olmak büyük bir ayrıcalık. Royal Match’in bu kadar yaygınlaşmasının ve sevilmesinin nedeninin ekibin oyunculara en iyi oyun deneyimini sunmak için gösterdikleri olağanüstü özen ve çaba olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Anju Sethi, “Dream Games’teki en büyük gücümüz insan. İnsanları yaratıcılığa ve bir amaca yönlendiren, güvenilir bir ortam oluşturmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Amacımız takımımızdaki herkesin yeteneklerinin ve potansiyellerinin en üst düzeyine ulaşmasını sağlamak. Bu vizyon bana büyük ilham veriyor ve bu vizyona katkı sunacak olmaktan çok mutluyum.” dedi.

Soner Aydemir, İstanbul ve Londra’da büyümeye odaklandıkları bu dönemde Richard ve Anju’nun Dream Games için çok büyük bir kazanım olduğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.