GüncelÖne Çıkanlar

Deprem hasarlı araçlar satış sitelerine eklenmeye başladı

Meydana gelen birden fazla deprem sonrasında maalesef binlerce vatandaşımızı hayatını kaybetti, binlerce ev yıkıldı. Ev enkazları elbette park halindeki araçlara da zarar verdi.

Deprem bölgesinde yıkımlar sonrasında hasar gören otomobiller Sahibinden gibi ikinci el araç sitelerini doldurmaya başladı. Özellikle Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman plakalı birçok hasarlı otomobilin ilan sitelerindeki sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Aracını Hatay’dan ilana koyan depremzede Emir Yücel “Normalde satış fiyatı 600-650 bin TL civarında olan 2022 model aracımı 325 bin TL’den deprem hasarlı olarak ilana çıkardım” dedi ve şöyle ekledi: “Araç henüz çok yeniydi. 1.000 kilometre bile yol yapmamıştı. Depremde evimizi ve eşyalarımızı kaybettik. Bütün şehir yerle bir oldu. Acil bir şekilde nakde çevirebileceğimiz sadece otomobilimiz kaldı. Bu otomobili de hızlıca nakde çevirip başka bir şehre gitmek, hayatıma devam etmek için satıyorum. Bir şekilde hayata tutunmak zorundayız. Başka bir birikimimiz yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.