BlockchainGüncelÖne Çıkanlar

Bored Ape Yat Kulübü’nden Ukrayna Bağışı

BAYC topluluğu üyeleri, şimdiye kadar Ukrayna’nın mücadelesine destek vermek için ayrı ayrı NFT’ler olarak 1 milyon dolar bağışladı.

Var olan en tanınmış NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonu, Ether’de Ukrayna’nın resmi Ethereum cüzdan adresine 1 milyon $ (kabaca 7.5 crore) bağış yaptığını duyurdu. NFT Collection’ın Twitter hesabı, kendi başına 1 milyon doları aşmış görünen topluluk üyelerinden gelen katkılardan esinlenerek ETH 388.999 gönderdiğini gösteren bir Etherscan işlem bağlantısıyla bilgi paylaştı. Blockchain güvenlik firması SlowMist’e göre, Ukrayna’nın davasına birikmiş kripto bağışları şu anda 70 milyon dolara yakın (kabaca 540 crore).

Rusya’nın son birkaç hafta içinde Ukrayna’yı işgali, düzinelerce başka ülkeden çok sayıda anonim kripto tüccarına kadar dünya çapında desteğe ilham verdi. Ukrayna, savaş başladığından beri geleneksel askeri yardımın yanı sıra milyonlarca kripto bağışı aldı.

Bağışların çoğu, Ukrayna hükümetinin Bitcoin, Ethereum, Tether ve Polkadot bağışlarını isteyen bir tweetinden kaynaklanıyor. Ukrayna hükümeti o zamandan beri bağışlar için kabul ettiği kripto para birimlerinin sayısını Dogecoin , TRON, Solana ve NFT’leri içerecek şekilde genişletti.

Bored Ape Yacht Club topluluğu da hızlı yanıt verdi ve 50 ETH’nin üzerinde bir minimum değere veya NFT başına minimum “şimdi satın al” fiyatına ulaşan ilk NFT koleksiyonlarından biri olarak, bir dizi bağış ve yüksek değerli NFT’lerini Ukrayna’nın resmi ETH cüzdanına bağışladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.