BlockchainGirişimGüncel

Bitget yılın ilk çeyreğinde yüzde 30 büyüdü

Bitget, 2023 yılı ilk üç aylık şeffaflık raporunu yayınladı. Rapora göre Bitget, ilk çeyrekte yüzde 30 büyüme sağladı. Web sitesi ve mobil trafiği bir önceki çeyreğe göre yüzde 35 artarak 33,1 milyon görüntülenmeye ulaşırken, vadeli işlem hacmi ise yüzde 27 arttı ve 658 milyar oldu. Raporda ayrıca yerel token BGB’nin fiyat dinamiklerinin yanı sıra ürün sürümleri ve genel ekosistem iyileştirmeleri de sunuluyor.

Kullanıcılarına sorunsuz ve güvenli bir kripto işlem deneyimi sunmak için hizmetlerini geliştirmeyi sürdüren Bitget, 2023’ün ilk çeyreğinde elde ettiği başarıları ve genel durumu özetleyen üç aylık şeffaflık raporunu yayınladı. Rapora göre Bitget, yüzde 30 büyüyerek ilk çeyreği önemli bir başarıyla kapattı.

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, konuyla ilgili “Bitget’te şeffaflığın, güvenin temeli olduğuna inanıyoruz. Üç aylık raporumuzu yayınlayarak ilerlememizin görünürlüğünü artırmayı, kilometre taşlarımızı paylaşmayı ve toplumumuza karşı hesap verebilme kabiliyetimizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Piyasadaki volatiliteye rağmen, 2023’ün ilk çeyreği yeni ürün lansmanları, ortaklıklar ve BUIDL’e odaklandığımız ve başarılarla süslediğimiz verimli bir dönem oldu” dedi.

Vadeli işlem hacminde yüzde 27 büyüme

Büyüme verisinde öne çıkan noktalar raporda detaylıca ele alındı. Kripto piyasasındaki yatırımcı duyarlılığının canlanması, Bitget web sitesi ve mobil uygulamalarına trafik akışını da hızlandırdı. Web sitesi ve mobil trafiği, çeyrekten çeyreğe yüzde 35’lik artışla birinci çeyreğin sonunda 33,1 milyon görüntülenmeye ulaştı. Vadeli işlem hacmi de bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 27 artarak 658 milyar oldu.

TokenInsight raporuna göre yerel token BGB, dönem boyunca yüzde 120’lik yükseliş gösterdi ve diğer tüm borsa tokenlerini geride bıraktı. BGB’ye olan talep, artan fiyatıyla orantılı olarak yükseldi ve BGB sahiplerinin sayısı Mart ayı sonunda 229 bin 732’ye ulaşarak sadece üç ayda yüzde 146’lık büyüme gösterdi.

Yatırımcı faaliyetlerindeki artış, Bitget borsasını yukarı yönlü hareketlendirdi

Kripto piyasası değerinin 1,2 trilyon doları aşmasıyla birlikte yatırımcı faaliyetlerinde yaşanan son artış, Bitget borsasını yükseliş dalgasını sürdürmeye ve TokenInsight tarafından kabul edildiği üzere çok yönlü büyüme açısından ilk dört merkezi kripto borsası arasında bir konum elde etmeye sevk etti.

Ürün gruplarının genişletilmesi de büyümede etkili

Raporda ayrıca, Bitget’in geçtiğimiz yıl içinde gerçekleştirdiği bir girişim olan ürün gruplarının genişletilmesi konusu da ele alınıyor. Kullanıcılara daha iyi varlık koruması sağlamak ve işlem seçeneklerini genişletmek için Fon Saklama Hizmeti, Bileşik Endeks ve Bitget Spot Copy Trade ürünleri kullanıma sunuldu. Spot Copy Trade’in kullanıma sunulmasıyla Bitget, 20 bin 669 yeni elit trader ve 84 bin 662 yeni takipçi kullanıcı kazandı. Birinci çeyrekte Copy Trade üzerinden elde edilen kâr miktarı 41 milyon dolara ulaştı.

Bitget, sosyal medya platformlarında da büyümesini sürdürdü. Borsa, 2023’ün ilk çeyreğinde Twitter, Instagram, Facebook, TikTok ve YouTube’daki takipçi sayısını yüzde 181 artırarak 561 binden 1 milyona çıkardı. Resmi TikTok kanalı, sadece iki ay içinde yaklaşık 200 bin takipçi kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.