GüncelMobilÖne Çıkanlar

Apple Rusya Satışlarını Durdurdu

Apple

Apple, salı günü yaptığı açıklamada Ukrayna’nın işgali nedeniyle Rusya’daki tüm ürünlerinin satışını durdurduğunu açıkladı.

Apple yaptığı açıklamada, Rus işgalinden “derin endişe duyduğunu” ve buna karşılık olarak ülkedeki “tüm ürün satışlarını durdurduğunu” belirtti. Apple ayrıca Rusya içinde Apple Pay gibi dijital hizmetlere erişimi sınırlamak için harekete geçtiğini ve ülke dışında Rus devlet medya uygulamalarının kullanılabilirliğini kısıtladığını söyledi.

Apple, “Geçen hafta ülkedeki satış kanalımıza yapılan tüm ihracatı durdurduk. Apple Pay ve diğer hizmetler sınırlandırıldı. RT News ve Sputnik News artık Rusya dışındaki App Store’dan indirilemiyor” dedi. “Ukrayna vatandaşları için bir güvenlik önlemi olarak Ukrayna’daki Apple Haritalar’da hem trafik hem de canlı olayları devre dışı bıraktık.” şeklinde açıklama yapıldı.

Apple’ın Salı günkü kararının ardından, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov , Apple CEO’su Tim Cook’un “işi bitirmesi” gerektiğini tweet olarak paylaştı ve Apple ‘ı bir kez daha Rusya’daki uygulama mağazasına erişimi “engellemeye” çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.