GirişimGüncel

Amerikan-Türk İş Konseyi’nin yeni Başkanı Hamdi Ulukaya oldu

Türkiye ve ABD arasındaki ikili ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla 2013 yılında ABD Ticaret Odası bünyesinde kurulan Amerikan-Türk İş Konseyi yeni başkanını belirledi. İki ülke arasındaki ticaret ve yatırımı artırmak amacıyla çalışan ve her iki ülkede ticaret ve yatırımı bulunan 100’den fazla Amerikan ve Türk firmasını temsil eden Konseyin yeni Başkanı, ABD’de sıfırdan kurduğu girişimi Chobani’yi alanında lider bir şirket ve dünyaca tanınan bir marka haline getirme başarısını gösteren Hamdi Ulukaya oldu.

Hamdi Ulukaya’nın Amerikan-Türk İş Konseyi Başkanı olması dolayısıyla bir açıklama yapan Konsey’in bağlı olduğu ABD Ticaret Odası’nın Başkanı ve CEO’su Suzanne P. Clark, Chobani ve Hamdi Ulukaya’nın, Amerikan ve Türk iş dünyalarının ortak girişimci ruhunu temsil ettiğini belirtirken, “Hamdi Ulukaya, Amerikan-Türk İş Konseyi’nin yeni başkanı olarak dinamik liderliğini ve yenilikçiliğe olan bağlılığını Türkiye ile ikili ilişkilerimize taşıyacak” şeklinde konuştu.

ABD Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamada ayrıca Nisan 2018’den bu yana Amerikan-Türk İş Konseyi Başkanlığı görevini yürüten Cargill’e ve Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO David MacLennan’a gösterdikleri istikrarlı liderlik için teşekkür edildi.

İş dünyasının liderlerinin, sektörlerin ve toplulukların geleceğini şekillendirme gücüne ve sorumluluğuna sahip olduğunu belirten Chobani’nin Kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya ise konuya ilişkin açıklamasında:

“Olumlu değişimi yönlendirmek ve herkes için daha adil ve sürdürülebilir bir dünya yaratmak için ortak bilgimizi ve kaynaklarımızı kullanmak ve işbirliği yapmak için Amerikan-Türk İş Konseyi’ne katılmaktan onur duyuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.