BlockchainGirişimMobil

3D Sosyal Ağ BUD ‘a 15 Milyon Dolar Yatırım

Dünyanın her yerinde yatırımcılar, Metaverse için bir sonraki vurucu uygulamayı bulmaya çalışıyorlar. Kullanıcıların özelleştirilebilir 3D deneyimlerini oluşturmalarına ve başkalarıyla etkileşime geçmelerine olanak tanıyan bir uygulama olan BUD, bugün A Serisi + turunda 15 milyon dolarlık bir fon elde ettiğini belirtti.

2019’da kurulup, 2021 Kasım ayında uygulama olarak piyasaya sürülen BUD, Animal Crossing’i anımsatan sevimli karakterlere sahip. BUD, ilk çıktığı birkaç hafta içinde ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede Android’deki en iyi 10 sosyal uygulama arasına girdi , ancak sıralaması o zamandan beri 100’lere kadar düştü.

Yavaşlayan ivme, Çin’in en aktif yatırımcılarından bazılarının yeni ortaya çıkan BUD uygulamasına bahis oynamasını engellemedi. BUD; Qiming Ventures Partners, Source Code Capital, GGV Capital ve Sky9 Capital’in de dahil olduğu Seri A-artı turunu yönetti. A Serisi turundan 15 Milyon Dolar yatırım alan BUD, yeni yatırımın uluslararası pazarda ürün Ar-Ge ve kullanıcı büyümesi için kullanılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.