DijitalGüncel

YouTube Ücretsiz Filmler Paylaşmaya Başladı

YouTube, kısa süre önce, sürekli çıkan bazı reklamları izlemeye istekli olmaları koşuluyla, ABD’li kullanıcılarının ücretsiz olarak izleyecekleri film ve TV şovları ekledi. Ancak bu içerikleri bulmak hiç kolay değil.

YouTube daha önce ücretsiz, reklam destekli filmler sunsa da, ilk kez TV şovları da paylaşıldı. Geçen hafta açıklanan, YouTube’un güncellenmiş ücretsiz içerik kataloğu artık 1.500’den fazla film ve 100’den fazla televizyon şovunu içeriyor.

Bununla birlikte, YouTube, ücretsiz başlıklarına göz atmayı olması gerekenden çok daha sinir bozucu hale getirdi. Platform size tüm ücretsiz başlıklarını göstermekle kalmayacak ve bir sonraki bölümü bulmak sizin için işkence haline gelecek. Uygulama ayrıca filtreleme yapmaya da imkan tanımıyor.

Bunun yerine, YouTube’un algoritması, “ücretsiz film izleme” bölümünde size göstermek için reklam destekli birkaç yüz başlık seçer ve gerisini gizliyor.

YouTube, izleyicilerin başlık aramak için arama çubuğunu kullanabileceğini ve ücretsiz, kiralık ve satın alınabilir içeriğin bir karışımını içeren bölümlerde içeriğe göz atabileceğini belirtti. Ancak, yalnızca YouTube’un tüm ücretsiz filmlerini veya televizyon programlarını listeleyen bir bölüm yok.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.