DijitalGüncelÖne Çıkanlar

YouTube ‘dan Podcast Hamlesi Geliyor

YouTube podcast içerikleri için büyük bir yatırım tutarı ayırdı. Podcast yayıncılarına programların video versiyonlarını oluşturmaları için önemli destek sağlayacak olan Youtube bu tarafta kesenin ağzını açtı. YouTube ilgili videoları finanse etmek ve yeni podcast programları yapan içerik üreticileri desteklemek amacıyla podcast yayıncılarına 50 bin ile 300 bin dolar arasında bütçeler verecek.

Video ve canlı yayın konseptine sahip olan YouTube en son “YouTube Shorts” özelliği ile Instagram ve TikTok’a rakip olmuştu. YouTube şimdi de podcast yayınları ve içeriklerine olan ilgi artışını değerlendirmek istiyor. Goolge’a ait olan YouTube H3 Podcast, Full Send Podcast ve Logan Paul liderliğindeki Impaulsive de dahil olmak üzere bir dizi popüler podcast kanalına ev sahipliği yapıyor. Şirket Spotify’ın 2020’de münhasır haklarını satın aldığı tartışmalı Joe Rogan Experience’in büyümesini desteklemesine bile yardımcı olmuştu.

YouTube yeni dönemde yeni yatırım ve içerik politikası ile platformda yer alan kullanıcıları memnun etmek için küçük ilerlemeler kaydediyor. Şirket Ekim ayında tüm Kanadalı kullanıcıların, daha önce yalnızca YouTube Premium abonelerine sunulan bir özellik olan uygulamayı açmadan ses dinlemelerine izin vermeye başlamıştı. Aynı zamanda YouTube, şirketin podcasting çabalarına liderlik etmesi için Kai Chuk’u da işe aldı.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.