DijitalGüncelÖne Çıkanlar

YouTube ‘dan Güzel Haber

YouTube ilk kez ücretsiz, reklam destekli TV şovları yayınlayacağını duyurdu. Böylelikle şirket artan sayıda ücretsiz akış hizmetiyle, daha doğrudan bir rekabete girmiş oldu.

Kullanıcılar, “Hell’s Kitchen”, “Andromeda”, “Heartland” ve diğerleri dahil olmak üzere 4.000’den fazla program ve diziye ücretsiz erişebilecek. Ücretsiz akış koleksiyonuna her hafta hem şovlar hem de filmler dahil olmak üzere 100’e kadar başlık eklemeyi planlanıyor.

YouTube zaten bir dizi ücretsiz, reklam destekli filme ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle bu duyuruyu hali hazırda bulunan sistemin daha da güçlendirilmesi olarak yorumlayabiliriz.

Şu anda YouTube, Disney Media & Entertainment Distribution, Warner Bros., Paramount Pictures, Lionsgate, FilmRise ve diğerleri gibi şirketlerden 1.500’den fazla filme ev sahipliği yapıyor. Bu ay da Gone in Sixty Seconds, Runaway Bride ve Legally Blonde gibi yeni filmler eklenmişti.

Ancak, hem reklam destekli hem de abonelik tabanlı dahil olmak üzere daha geniş akış endüstrisi, filmler yerine TV’ye yönelme eğiliminde. Önceki dönemlerde muhtemelen film veya en azından mini dizi olacak yeni orijinal projeler, artık sık sık şov serisi olarak yayınlanıyor. Platform üreticileri de bu trendi beğeniyor, çünkü bu, kullanıcıların platformlarda içerik izlemek için daha fazla saat geçirdiği anlamına geliyor

Araştırmaya göre ABD’deki hanelerin %85’inin video aboneliği var, ancak üç aylık büyüme, öncelikle ücretsiz reklam destekli TV ve reklam destekli isteğe bağlı video hizmetlerinden geliyor. Gerçekten de, ABD’nin% 18’i Hane halkı artık 2021’in dördüncü çeyreğinden itibaren en az bir ücretsiz reklam destekli TV hizmeti kullanıyor bu rakam önceki yılın dördüncü çeyreğinden bu yana iki katından fazla arttı.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.