GirişimGüncelÖne Çıkanlar

Yerli Girişim Glocalzone 420 Bin Euro Yatırım Aldı

Türkiye’de bulamadığınız ya da fiyat nedeniyle başka bir ülkeden satın almak istediğiniz ürünler oldu mu? Artık yurt dışındaki yakınlarınızdan bulundukları ülkeden ürün isterken mahcup hissetmek zorunda değilsiniz. Çünkü tam da bu ihtiyaç için kurulan bir Türk girişimi var: Glocalzone

Yurt dışından ürün getirenlerle, ürün isteyenleri aynı platformda buluşturan Glocalzone 2017 yılında kuruldu. Güvenli ödeme sistemi ile aslında ürün getiren ve ürün isteyenler arasında köprü kuran girişim 420 bin Euro yatırım aldı. Pandemi döneminde şirketin büyümesini sağlayacak yatırım ile bu yerli girişim global pazarlara odaklanacak sıradaki hedefleri ise Latin Amerika.

Şirketin paylaştığı detaylara göre Glocalzone korona virüs salgınına rağmen %300 büyüme sağladı. Şirketin 420 bin euro aldığı yatırım turuna Koray Gültekin Bahar, Ahmed Faruk Karslı, Erman Turan, İlker Diker, Uğur Şeker, Bülent Tekmen, Kerem Seçkin, Angel Effect ve Angel Effect üye ağında yer alan bireysel yatırımcılar Gülin Ölçer ve Muhammet Kaya katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.