DijitalÖne ÇıkanlarOyun

Yeni Sanal Evcil Hayvan Oyunu Geliyor

Niantic‘in yeni oyunu Peridot 90’ların sanal bebeklerini telefonlarımıza getiriyor ve minik, sevimli sanal evcil hayvan sahibi olmamızı sağlıyor. Oyun, AR teknolojisini kullandığı için Niantic’in başka bir oyunu olan Pokémon GO‘yu akıllara getiriyor.

Şirket gerçek bir evcil hayvan sahibi olmak, o hayvana bakmak ve bir hayvanla bağ kurabilmek gibi duyguları yaşatmayı amaçlıyor. Niantic, Peridot ile bunu sanala taşımayı hedefliyor. Bu oyundaki hayvanlar tasarlanırken gerçek hayvanlardan esinlenilmediğini belirtmek gerek. Peridot adı verilen sanal hayvanlar, sanki bir peri masalından çıkmış gibi.

Niantic’in anlattığı hikayeye göre Peridot’lar, binlerce yıllık uykunun ardından, eskiden dolaştıkları dünyadan çok farklı bir dünyaya uyanıyorlar ve onları yok olmaktan korumak için insanlara ihtiyaç duyuyorlar. Böylece her kullanıcı kendi Peridot’una sahip olabiliyor, doğumdan yetişkinliğe kadar bir sanal hayvana sahip olabiliyor. Niantic, oyunu kamera tabanlı olarak artırılmış gerçeklik ile oynadığınızda, sanal hayvanınızın çim, kum, su gibi farklı arazi türlerini ayırt edebileceğini söylüyor. Hayvanınız nerede olduğunuza bağlı olarak, farklı türde öğeler elde edecek ve kullanıcıları oynamak için çeşitli yerler aramaya teşvik edecek.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.