Girişim

Yamy Studio, UP Venture Capital’dan 4 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

2020 yılında Yunus Alkan, Mikdat Doğru ve Ahmet Ferhat Akben tarafından kurulan ve faaliyetlerini İstanbul’da sürdüren oyun stüdyosu, 2021 yılında Hoop 4 isimli oyunuyla 1 milyon indirmeye ulaşırken, 2022’de Parents Run adını verdiği oyunuyla 2 milyon barajını aştı.

120’den fazla mobil oyun geliştiren yerli oyun şirketi YAMY Studio, Londra merkezli UP Venture Capital firmasından 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Ahmet Ferhat Akben YAMY Studio olarak bugüne dek 120’nin üzerinde oyun geliştirdiklerini; kullanıcılar mobil oyunlarda daha fazla vakit geçirmeye başladıkça, hybrid-casual olarak bilinen mobil oyun türünün de yeni özellikler kazandığını söyledi. Hyper casual’a göre daha uzun süre oynanan, sürekli güncellenen ve oyunculara yeniden oynamak için sebepler sunan hybrid-casual türünün, 2023’ün yükselen trendlerinden biri olacağının altını çizen Akben, alınan yatırımla ekibi nitelikli yeteneklerle büyüteceklerini, geliştirdikleri oyunları kendi markalarıyla yayımlamak için çalışacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.