Öne ÇıkanlarOyun

Witcher 3’ün Yeni Nesil Yükseltmesi ‘Bir Sonraki Duyuruya Kadar’ Ertelendi

Uzun süredir geciken yeni nesil Witcher 3 yükseltmesi bir kez daha ertelendi. CD Projekt bugün, 2022’nin ikinci çeyreğinde planlanan çıkışın ertelendiğini ve yeni bir çıkış hedefinin belirlenmediğini duyurdu.

CD Projekt, “Geliştirmeden sorumlu kişilerin tavsiyelerine dayanarak Şirket, The Witcher 3: Wild Hunt’ın yeni nesil versiyonunda kalan çalışmaları kendi bünyesindeki geliştirme ekibinin yürütmesine karar verdi” dedi . “Şirket şu anda yapılacak işin kapsamını değerlendiriyor ve bu nedenle oyunun daha önce 2022’nin ikinci çeyreği için planlanan çıkışını ertelemesi gerekiyor.” diye ekledi.

Açıklama kısa ama mod yapımcılarının 2021’de CD Projekt tarafından onaylanan yükseltmenin geliştirilmesine katılımının sona erdiğini ima ediyor. Stüdyonun, Twitter’da söylediği gibi, “bir sonraki duyuruya kadar” yayını ertelemesi gerektiği gerçeği, aslında yapılması gerekenleri çözerken, şu ana kadar işin özellikle sorunsuz gitmediğini (veya öyle görünüyor) gösteriyor.

Bu, PC sahiplerine ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak olan yeni nesil yükseltmenin çıkışının ikinci gecikmesi oluyor. CD Projekt , Cyberpunk 2077 ile ilgili sorunları çözmek için mücadele ederken ilk olarak Eylül 2020’de duyuru yapıp 2021’de çıkacağı belirmiş ancak Ekim 2021’de 2022’nin ortasına itmişti. CD Projekt, gecikmenin nedenleri veya yeni bir çıkış tarihinin ne zaman açıklanabileceği hakkında daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.