GüncelÖne Çıkanlar

Volvo ‘dan Tesla ve Volkswagen’a Gönderme

Volvo ‘nun elektrikli otomobil markası Polestar, piyasada adını duyurmak için eski taktikleri uygulama başlamış gibi duruyor.

Volvo, %100 elektrikli aracı Polestar 2’nin tanıtımını gündeme bomba gibi düşen Superbowl 2022 devre arasında yaptı. Reklamında Tesla ve Volkswagen’a göndermeler yapan Volvo, bize eski otomobil reklamlarını tekrardan hatırlattı. Rakiplerinin boş vaadlerine ve ikiyüzlülüğüne göndermelerde bulunan Volvo reklamı, birçok kişi tarafından da fazlasıyla agresif bulundu.

“No dieselgate” diyerek Volkswagen’in yumuşak karnı olan emisyon ihlali sonucu ortaya çıkan skandalına hiç acımadan vuran Volvo, “no conquering Mars” ifadesiyle Elon Musk’ın vaadleri ile dalga geçmeyi ihmal etmedi.

Volvo reklamını beğenenler de nötr kalanlar da ağır bir biçimde eleştirenler de oldu. İşin bu kısmı bir yana, biliyoruz ki reklamın iyisi kötüsü olmaz. Volvo kendinden bahsetmeyi başardı. Bakalım Volvo ‘nun %100 elektrikli otomobili Polestar 2 kalitesi ile bu iddaaların arkasında durabilecek mi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.