Öne ÇıkanlarOyun

Valorant Türkiye Ligi Sponsoru Belli Oldu

Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan FPS video oyunu Valorant resmi olarak 2 Haziran 2020’de yayınlanarak oyun dünyasına girişini tamamlamıştı. 13 turdan oluşan ve 5’e 5 oynadığınız bu oyunda karakterlerin her birinin kendine has özellikleri var. Rekabetin oldukça yüksek olduğu Valorant, kısa sürede oyun dünyasında gözünü diktiği noktaya ulaşmayı başardı.

E-spor’un günümüzde geldiği noktaya bakınca oyununuz ne kadar iyi olursa olsun topluluğunuzu ve hayranlarınızı sürekli dinamik tutmanız gerekiyor. Özellikle Valorant gibi FPS oyunlarında ise oyunun rutine bağlanmaması için bu çok önemli. İşte tam bu noktada bütün dünya düzenlenen ulusal ve uluslararası turnuvalar büyük önem kazanıyor. Özellikle Amerika’da stadyumların kapatılıp e-spor seyircileri ile tıka basa doldurularak düzenlenen bu turnuvalar pandemi döneminde dahi devam etti.

Şimdiye de diğer FPS oyunları gibi profesyonel bir ligi olmayan Valorant, 2022 yılında bu sorununu çözüyor. Normalde liglerini Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri diye ayıran Riot Games, Valorant turnuvalarında Türkiye’yi tek başına bir bölge olarak kabul edeceğini açıkladı. ESA iş birliği ile düzenlenecek ilk Valorant resmi turnuvasının isim sponsoru ise Coca Cola oldu. Coca Cola sponsorluğunda düzenlenecek olan turnuvanın adı, “Coca Cola: Birlik” olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.