GüncelÖne Çıkanlar

Twitter Shops Özelliğini Duyurdu

Twitter alışveriş ile ilgili geliştirmelerine bir yenisini daha ekleyerek Twitter Shops özelliğini duyurdu. Markaların ürünlerini sergilemelerine fırsat sağlayacak olan özellik tamamen ücretsiz olacak.

E-ticaret alanında yeni adımlar atmaya devam eden Twitter bu kez Twitter Shops isimli özelliğini duyurdu. Yeni özellikle birlikte markalar Twitter profillerinde 50’ye kadar ürün sergileyebilecek.

Yapılan açıklamalara göre direkt bir alışveriş özelliğinden farklı çalışan Twitter Shops, markalar için bir nevi vitrin özelliği taşıyacak. Markalar ürün görsellerini, isim, açıklama ve fiyatlarını yükleyerek profillerinde kataloglarını öne çıkarabilecek. Kullanıcılar herhangi bir ürünü satın almak istediklerinde ürünün üstüne tıklayarak markanın internet sitesine yönlendirilecek.

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre özellik tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulacak. Yani, Twitter’ın şu an bu özellik üzerinden gelir elde etmek gibi bir planı yok.

Tam olarak ne zaman tüm markalara açılacağı ise henüz belli değil. Twitter Shops şu an sadece bazı markalar ve bazı kullanıcılarla test ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.