DijitalGüncel

Twitter Profesyonel Hesap Özelliğini Tüm Kullanıcılara Açtı

Twitter, geçtiğimiz ekim ayında, tüm sektörlerdeki işletmelerin, içerik oluşturucuların, geliştiricilerin ve yayıncıların içeriklerini, ürünlerini ve hizmetlerini doğrudan Twitter’da ücretsiz olarak sergilemelerine olanak sağlayan “Twitter for Professionals” özelliğini tanıtmıştı.

Twitter Business hesabının paylaştığı bilgilere göre “Profesyonel Hesap” özelliği artık global olarak tüm kullanıcılara açıldı. Böylece tüm kullanıcılara, hesaplarını Profesyonel Hesap’a dönüştürme imkanı sunulmuş oldu.

Twitter’da profesyonel bir profil oluşturmak için uyulması gereken bazı kurallar var. Bunlardan ilki Twitter’ın kullanıcı sözleşmesini daha önce birçok defa ihlal etmiş olmamak. Ayrıca hesap adı, kişisel bilgiler ve profil resmini içeren eksiksiz bir profiliniz olmalı. Profilde gerçek kimliğiniz açık olmalı.

Profilinizde başka bir kişinin, markanın veya kuruluşun kimliği bulunmamalı ya da başkalarını kandırmaya yönelik sahte bir kimlik kullanılmamalı. Twitter, doğrudan markanız veya kuruluşunuzla bağlantılı olmadığı sürece hayvanları veya kurgusal karakterleri içeren profillerin bu özelliğe uygun olmadığını belirtiyor. Twitter’a göre parodi ve hayran hesapları da Profesyonel Hesap için uygun değil.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.