GüncelÖne Çıkanlar

Twitter Podcast Özelliği Getirebilir

Twitter ‘da dolaşan söylentilere göre platform Spaces ‘in ardından podcast özelliği ile ses içerikleri konusundaki etkinliğini artırmayı hedefliyor.

Son dönemde Z kuşağının da etkisiyle podcast içeriklerine olan ilgide artış yaşanıyor. Spotify’ın artık neredeyse müzik işlevini yok sayıp sürekli olarak podcast odaklı platformları satın alması da bunu bir noktada kanıtlıyor. Ancak podcast’e yönelen sadece Spotify değil, uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong’a göre Twitter da podcast içeriklerine özel bir sekme üzerinde çalışıyor.

Twitter’ın bu platformu nasıl pazarlayacağı ya da içeriklerin bağımsız mı olup olmayacağı henüz belirsizliğini koruyor. Ayrıca Twitter’ın Spaces özelliğini de göz önünde bulundurmak gerek, zira bu podcast sekmesi yayına alırsa Twitter Spaces ile entegre edileceğini varsayabiliriz. Zira Twitter, bu yılın başında tüm kullanıcıların Spaces oturumlarını kaydedebileceğini, böylece diğer insanların daha sonra dinleyebileceğini söylemişti. Yani bir nevi podcast oluşturmaya izin vermişti.

Şu an için en önemlisi bu sekmenin şu anda sadece bir test aşamasında olması. Hiç gerçekleşmeyecek olsa bile Twitter’ın böyle bir ürünü test ediyor olması sektör için önemli. Ancak şirket, bir süredir içerik oluşturuculara sesli programlarını sosyal ağda tanıtmaları için kılavuzlar ve ipuçları sağlıyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.