DijitalGüncel

Twitter Kullanıcıları 3 Yıldır Fazla Sayıyor

2022 yılının ilk çeyrek bilançosunu açıklayan Twitter’ın 3 yıldır kullanıcılarını yanlış saydığı ve olandan fazla bildirdiği ortaya çıktı. 2019 yılında platforma eklenen bir özellik ile kullanıcıların birden fazla hesap açabilmesine imkân tanınmıştı. Bu özelliğin entegrasyonu sırasında yapılan bir hatadan dolayı Twitter’ın bir kullanıcının açtığı ikincil hesapları da ayrı birer kullanıcı saydığı ortaya çıktı.

Hesaplamalarını gözden geçiren şirket, günlük aktif kullanıcı sayılarını her çeyrekte 1,4 ila 1,9 milyon fazla saydığını; düzeltmelerden sonra günlük aktif kullanıcı sayısının 229 milyon olarak göründüğünü açıkladı. Bu sayı, geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde elde edilen günlük aktif kullanıcı sayısından %15,9 fazla.

Elon Musk’ın yaklaşık 44 milyar dolarlık teklifinin kabulü sonrası son günlerin en çok konuşulan şirketlerinden biri olan Twitter, anlaşmanın şartlarının Musk tarafından yerine getirilmesi halinde özel bir şirket olarak yoluna devam edecek. Dolayısı ile şirketin bir daha kullanıcı sayılarını açıklamasına gerek kalmayabilir.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.