DijitalÖne Çıkanlar

Twitter Kullanıcı Kaybetmeye Başladı

Twitter’ın yönetim kurulunun Elon Musk’ın yaklaşık 44 milyar dolarlık teklifini kabul etmesinin ardından platformun kullanıcı kaybetmeye başladığı haberleri paylaşılıyor. Özellikle bazı ünlü isimlerin takipçi sayılarında düşüşler yaşadıkları platformda konuşulmaya devam ederken, bazı sağcı siyasetçilerin takipçi sayılarını artırdıkları da gözden kaçmadı.

NBC News tarafından paylaşılan bir habere göre, Katy Perry’nin takipçi sayısında 200 binden fazla düşüş gözlemlenirken, Barack Obama 300 binden fazla takipçi kaybetti. Öte yandan, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun 90 binden, Cumhuriyetçi Milletvekili Marjorie Taylor-Greene’nin ise 539 binden fazla takipçi kazandığı haberi görülüyor.

Elon Musk ise bu süreçte 632 binden fazla takipçi kazandı.

Ünlü isimlerin takipçi kaybettiklerini açıklamaları üzerine kullanıcılar durumun sebebi hakkında fikir yürütmeye başladılar. Platformun botlardan kurtulmak için adım attığı ve örtülü yasaklar uyguladığı gibi teoriler paylaşılmaya devam edilirken; şirket bir açıklama ile takipçi sayılarında yaşanan düşüşün organik olduğunu, hiçbir müdahalenin bulunmadığını duyurdu.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.