DijitalGüncelÖne Çıkanlar

Twitter için X dönüşümü yavaş yavaş devam ediyor

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde söylediğini yapmış ve 44 milyar dolara satın aldığı Twitter markasını öldürerek X haline getirmişti.

Geçtiğimiz günlerde, “Yakında Twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz” açıklamasını yapan ve ardından çok sayıda marka ile logo değişimine işaret eden paylaşım yapan Elon Musk, daha sonra “Twitter” markasını “X” ile değiştireceğini de duyurmuştu. Kısa süre önce “X.com” adresini “twitter.com” adresine yönlendirmeye başlayan Musk, yeni dönemi 24 Temmuz tarihinde resmi olarak başlatmıştı. Bu dönüşümün merkezinde kaçıranlar için her şeyin yapılabildiği tek ve büyük bir platform oluşturmak yer alıyor ve bu konuda marka özelinde çalışmalar sürüyor. Örneğin şimdiye kadar resmi Twitter hesabının adı X olarak görünüyordu ancak temelde halen “@twitter” kullanılıyordu. Bu durum bugün itibarıyla değişti, o hesapta “@X” kullanılmaya başlandı. Bu dönüşüm diğer resmi hesaplarda da yapılmaya başlandı. Örneğin resmi “Twitter Türkiye” hesabının adı “Türkiye”, temeli ise “@XTurkiye” olarak değiştirildi. Platformda halen Twitter markasını görmek mümkün ancak ikonik isim yavaş yavaş her yerden siliniyor.

Yeni marka ve dönüşüm hakkında X’in CEO’su Linda Yaccarino şunları söylemişti: “Hayatta ya da iş dünyasında büyük bir etki yaratmak için ikinci şans elde etmek son derece nadir görülen bir şeydir. Twitter, büyük bir etki yarattı ve iletişim şeklimizi değiştirdi. Şimdi X daha da ileri gidecek ve küresel şehir meydanını (Twitter, Musk tarafından böyle görülüyor) dönüştürecek. X, fikirler, ürünler, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar yaratan ses, video, mesajlaşma, ödemeler / bankacılık merkezli sınırsız etkileşimin gelecekteki halidir. Yapay zeka tarafından desteklenen X, hepimizi henüz hayal etmeye dahi başladığımız şekillerde birbirine bağlayacak. Yıllardır birçok kişi Twitter’ı daha büyük hayaller kurmaya, daha hızlı yenilikler yapmaya ve büyük potansiyelimizi gerçekleştirmeye zorladı. X bunu ve daha fazlasını yapacak. Geçtiğimiz 8 ay boyunca kullanıma çıkardığımız yenilikler ile X’in şekillendiğini görmeye başladık ancak daha yeni başlıyoruz. Bu dönüşümün kesinlikle bir sınırı yok. X, her şeyi sunabilen bir platform olacak. Elon Musk ve ben, X’i herkese sunmak adına ekiplerimizle ve tüm ortaklarımızla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.