DijitalGüncel

TikTok Yeni Özelliği Devreye Alıyor

TikTok, uygulama arayüzünün alt menüsünde bulunan “Keşfet” sekmesini “Arkadaşlar” sekmesi ile değiştiriyor. Şirket, bu değişikliği, kullanıcılarının halihazırda bağlantıda oldukları kişiler tarafından paylaşılan içeriklere daha kolay ulaşabilmeleri için yaptığını belirtiyor.

Uygulamanın bu sekmesini ilk defa açan kullanıcılar, bağlantı kurulan arkadaşları tarafından paylaşılan içerikleri görecekler. Uygulama, henüz Facebook veya telefon rehberi entegrasyonu yapmamış kullanıcıları, bu entegrasyonları tamamlamaya davet edecek.

Ana sayfada “Sizin için” ve “Takip ediliyor” üst sekmelerine sahip olan uygulama, “Sizin için” sekmesinde kullanıcılarına özel içerik önerilerinde bulunmaya devam edecek. Bu öneriler, tüm TikTok kullanıcıları tarafından üretilmiş olan içerikler arasında seçilecek. “Takip ediliyor” sekmesi bir TikTok kullanıcısının sadece takip ettiği kullanıcılar tarafından üretilen içeriklere ulaşmasına imkân sağlarken; uygulamaya yeni eklenen alt menüdeki “Arkadaşlar” sekmesi, kullanıcının TikTok dışında da bağlantıda olduğu kişilerin ürettikleri içerikler için kullanılacak gibi duruyor.

About author

Yayın Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.