DijitalGüncelMobilÖne Çıkanlar

TikTok, içerİk üreticileri için yeni programı duyurdu: Creativity Program

Henüz beta sürümünde ve sadece ABD’de kullanıma sunulan program, içerik üreticileri için alternatif bir gelir kaynağı olacak.

Creativity Program Beta, her seviyeden içerik üreticinin ödüllendirilmesini destekleyen para kazanma yolu oluyor. TikTok, belirli somut ölçütleri karşılamanın yanı sıra, kullanıcıların Creativity Program aracılığıyla para kazanabilmeleri için “yüksek kaliteli, bir dakikadan uzun orijinal içerik” yayınlamaları gerektiğini söylüyor.

Önümüzdeki aylarda ABD’deki tüm uygun içerik üreticileri açılmadan önce başlangıçta yalnızca davetle alınacağı açıklandı. Katılımcıların en az 18 yaşında olması gerekiyor. Bununla beraber minimum takipçi ve video görüntüleme sayılarının karşılanması ve sürekli aktif olarak paylaşım yapıp iyi durumda olan bir hesaba sahip olmak da gerekiyor.

Birçok içerik üretici, milyonlarca kez görüntülenen videolar için yalnızca birkaç dolarlık ödeme aldıklarını iddia ederek TikTok’u eleştirdi. Kısa bir süre sonra şirket, önümüzdeki üç yıl içinde yüzbinlerce içerik oluşturucuyu 2 milyar doların üzerinde finansmanla destekleyeceğini söyledi. Platform, Creativity Program aracılığıyla ne kadar ödeme yapmayı planladığını belirtmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.