GüncelÖne Çıkanlar

Tesla Çevrecilik Radarına Takıldı

Tesla, California’daki elektrikli araç üretim tesisinde federal Temiz Hava Yasasını ihlal ettiği için ABD Çevre Koruma Ajansı ile yaptığı anlaşma sonucu 275.000 dolar para cezası ödemeyi kabul etti .

Tabii Tesla ceza almış olsa da çevreciler cezanın miktarı konusunda tatmin olmadılar. Kaldı ki sadece 2021’in son çeyreğinde 2,32 milyar dolar net gelir elde ettiğini açıklayan Tesla için 275.000 dolar devede kulak kalıyor.

Tesla ‘nın Fremont fabrikasına dair daha önce de birçok iddaa gündeme gelmişti. Hatta bu iddaalardan bazıları direkt Tesla çalışanlarına aitti. Aynı Tesla fabrikası birçok defa da yangınla mücadele etmek zorunda kalmıştı.

EPA(Amerika Çevre Ajansı) yaptığı açıklamada, “Uyumluluk İzleme, EPA’nın düzenlenmiş topluluğunun çevre yasalarına ve düzenlemelerine uymasını sağlamak için kullandığı kilit bileşenlerden biridir” diye yazdı. “Bugünkü durum, Ajansın bu tesis üzerinde yıllarca süren uyum denetiminin bir başka örneğidir. Tesla, her iki yerleşimde de belirtilen ihlalleri düzeltti ve uygunluğa geri döndü.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.